Skip to content

Doradca Biura Karier Żak

Loading...

user6

user7

PWSZ Chełm

Kapital Ludzki

www.kapitalludzki.gov.pl
Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Biuro Karier Żak -> Aktualności
Aktualności
Wykład online o cyberbezpieczeństwie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 października 2022 09:59

Zapraszamy do udziału w wykładzie online Andrzeja Karpińskiego, Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa w Grupie BIK, pt.: „Krajobraz cyberzagrożeń – kto jest na celowniku?".

Wykład online odbędzie się w czwartek 20 października 2022r. o godz. 11.00

Temat: Krajobraz cyberzagrożeń – kto jest na celowniku?

Czas trwania wykładu: 60 minut + sesja pytań

„Na pracownika banku", „na firmę energetyczną", „na kuriera", „na wygraną w loterii" - to tylko krótka lista sposobów złodziei danych, by wyłudzić nasze dane. Nie wolno uśpić czujności, bo nasze personalia w rękach złodziei oznaczają wysokie niebezpieczeństwo. Przestępcy mogą wyłudzić nasze dane, wykorzystując różne przebiegłe chwyty socjotechniczne. Czy powinniśmy się tym przejmować? Zdecydowanie!

Każdego dnia skradzione dane wykorzystywane są do wyłudzania kredytów, zawierania fałszywych umów z operatorem telekomunikacyjnym czy zakładania fałszywej działalności gospodarczej. Tylko w I kwartale 2022 r. zablokowano wyłudzenia kredytów na prawie 52 mln zł.

W trakcie webinarium powiemy o rodzajach zagrożeń, technikach stosowanych przez złodziei, efektach i skutkach dla osób, które zostały dotknięte takim działaniem.

Prelegent: Andrzej Karpiński - Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w Grupie BIK

Od ponad 20 lat dzieli się swoim doświadczeniem, wiedzą i pasją z zakresu sieci i bezpieczeństwa. Pracował m.in. w największych firmach telekomunikacyjnych w Polsce oraz zagranicą (np. Orange, ATMAN, Asiacell), jako koordynator jednej z największych na świecie sieci IRC (EfNet), jako ekspert Grupy Roboczej IoT przy Ministerstwie Cyfryzacji. Ekspert w zakresie zarządzania zespołami bezpieczeństwa sieci, tworzenia architektury zabezpieczeń teleinformatycznych, telemedycznych i rozwoju strategii bezpieczeństwa organizacji.

Był członkiem komitetu sterującego SIMARGL – europejskim projekcie ds. cyberbezpieczeństwa. Jest stałym Członkiem Rady Programowej PLNOG PROIDEA oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

W Grupie BIK odpowiada za system zarządzania bezpieczeństwem informacji Biura Informacji Kredytowej oraz jej spółki zależnej Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Rejestracji na wykład online można dokonać od razu po otrzymaniu maila, sugerujemy nie później niż 15 min przed rozpoczęciem wykładu:

Aby zarejestrować się na wykład, prosimy o kliknięcie w poniższy link - należy wpisać imię, nazwisko, nazwę uczelni, liczbę studentów na wykładzie (wpisać liczbę w przypadku, gdy wykład jest transmitowany  w sali)  oraz adres e-mail:

https://nzb.clickmeeting.com/krajobraz-cyberzagrozen-kto-jest-na-celowniku-/register

 

 
Konkurs wiedzy o inflacji PDF Drukuj Email
czwartek, 06 października 2022 07:30

Inflacja - słowo, które towarzyszy nam już codziennie. Pojawia się w każdym serwisie informacyjnym, w wypowiedziach polityków, a nawet w rozmowach z rodziną i przyjaciółmi.

Ale co tak naprawdę wiemy o inflacji? Jaki ma wpływ na ceny? Jak zmienia realną wartość pieniądza? O ile więcej wydajemy teraz na jedzenie, podróże czy wynajem mieszkań w porównaniu do cen sprzed dwóch, trzech, czterech lat?

Zapraszamy na konkurs wiedzy o inflacji!

Przygotuj kalkulator, kartkę i długopis, bo bez liczenia się nie obejdzie!*

*Konkurs ma formę testu jednokrotnego wyboru

niedziela, 9 października 2022 r., godzina 18:00

https://mathematics.live/pl/konkurs/konkurs-inflacyjny#google_vignette

 
KONKURS 3W: woda, wodór, węgiel PDF Drukuj Email
wtorek, 04 października 2022 10:46

W imieniu Dziennika Gazety Prawnej oraz Banku Gospodarstwa Krajowego zapraszamy studentów do udziału w konkursie 3W: woda, wodór, węgiel, którego celem jest popularyzacja idei 3W i wiedzy o wodzie, wodorze i węglu jako o trzech zasobach życia, wśród młodych ludzi.
Podczas konkursu wyłonione zostaną najlepsze prace licencjackie, magisterskie i inżynierskie dotyczące innowacyjnego wykorzystania wodoru, węgla i wody, oraz prowadzenia gospodarki wodnej, w kontekście wyzwań i szans stojących przed Polską.
Do wygrania są cenne nagrody, a dla laureatów pierwszych miejsc przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy złotych. Prace, napisane w języku polskim, obronione w okresie od 1.10.2021 r. do 14.10.2022 r., mogą dotyczyć dowolnej dziedziny nauki, ale muszą uwzględniać cel konkursu.     
Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14.10.2022 r.
Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 7 grudnia 2022 podczas II Kongresu 3W w Warszawie.
Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie:

www.gazetaprawna.pl/konferencje/

 
Matematyka w obiektywie – konkurs PDF Drukuj Email
piątek, 30 września 2022 11:29

„Matematyka w obiektywie” to konkurs fotograficzny, który jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się na stronie internetowej www.mwo.usz.edu.pl. Należy na niej podać swój adres e-mail i poczekać na link aktywacyjny. Później należy wypełnić zgłoszenie. Ostatnim krokiem będzie wysłanie swoich zdjęć (maksymalnie 6 szt.) wraz z tytułami i opisami poprzez formularz elektroniczny. Konkurs podzielono na 2 grupy wiekowe – jedną z nich będą tworzyć osoby przed 20 rokiem życia, a drugą osoby po 20 roku życia.
W konkursie można wygrać bardzo cenne nagrody. Na zwycięzców czekają m.in. MacBooki Apple, smartfony, 2 nagrody pieniężne po 2000 tys. zł, gadżety, nominacje do książek, wystaw i kalendarzy. Fundatorem nagród są: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne S.A., Uniwersytet Szczeciński oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Szczegóły:
https://www.e-konkursy.info/konkurs/miedzynarodowy-konkurs-fotograficzny-matematyka-w-obiektywie2
http://mwo.usz.edu.pl/

 
EuroSkills 2023 PDF Drukuj Email
wtorek, 27 września 2022 09:38

Informujemy o możliwości zgłaszania udziału do drugiej edycji największych zawodów branżowych w Polsce. Zakwalifikowani zawodnicy już w listopadzie staną przystąpią do zmagań o tytuł najlepszego młodego specjalisty w kraju. Polska będzie w 2023 r. gospodarzem europejskich igrzysk umiejętności po raz pierwszy.

Młodzi zawodowcy mogą stanąć do udziału w jednej z 22 konkurencji:

 

 • Architektura krajobrazu,
 • Budownictwo cyfrowe/BIM,
 • Chmura obliczeniowa,
 • Cukiernictwo,
 • Cyberbezpieczeństwo,
 • Florystyka,
 • Frezowanie CNC,
 • Fryzjerstwo,
 • Gotowanie,
 • Instalacje sanitarne i grzewcze,
 • Instalacje elektryczne,
 • Integracja robotów przemysłowych,
 • Meblarstwo,
 • Mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych,
 • Mechatronika,
 • Obsługa gości hotelowych,
 • Przemysł 4.0,
 • Serwis restauracyjny,
 • Stolarstwo,
 • Spawalnictwo,
 • Technologia mody,
 • Zabiegi kosmetyczne.

 

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills, to konkursy w których rywalizuje 30 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. To największe tego rodzaju zawody na świecie.

Chcesz wiedzieć więcej. Zajrzyj na: https://worldskillspoland.org.pl/

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 60

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Sonda

W jakim kierunku powinna sie rozwijac nasza strona?
 

Kapital Ludzki

www.kapitalludzki.gov.pl