Skip to content

Doradca Biura Karier Żak

Loading...

user6

user7

PWSZ Chełm

Kapital Ludzki

www.kapitalludzki.gov.pl
Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Biuro Karier Żak -> Aktualności
Aktualności
Asystent studenta z asd PDF Drukuj Email
czwartek, 17 czerwca 2021 09:39

 

Aż 40 uczelni w całej Polsce wdroży program indywidualnego wsparcia dla studentów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD).

Asystent studenta z ASD na uczelni ma pełnić rolę tłumacza/adwokata społecznego. Jest to rozwiązanie analogiczne do tłumacza wspierającego osobę niesłyszącą w kontakcie z otoczeniem nieposiadającym dostatecznych umiejętności i kompetencji. Asystent ma w założeniu wspierać studenta ze spektrum autyzmu w skutecznej komunikacji w środowisku akademickim tak, aby pomóc mu przezwyciężyć jego trudności społeczne.

Jeżeli jesteś studentem neuronietypowym lub właśnie planujesz studia, działasz na rzecz osób z ASD i chcesz dowiedzieć się więcej o samym projekcie, możliwościach uczestnictwa i rekrutacji, to serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne za pośrednictwem komunikatora internetowego Zoom:

21 oraz 24 czerwca 2021 r. o godz. 10.00
dane dostępowe prześlemy po potwierdzeniu chęci uczestnictwa mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej o idei projektu możecie przeczytać na: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/.../uczelnie.../

Projekt realizowany przez jest przez DGA SA w partnerstwie z Fundacją Sowelo w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”.

 

 
Stypendia dla studentów kierunków medycznych, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego PDF Drukuj Email
piątek, 28 maja 2021 12:39

Gmina Kluczbork udziela stypendiów dla studentów kierunków medycznych, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego, którzy będą chcieli podjąć pracę w kluczborskim szpitalu. Stypendia wynoszą 2000 zł miesięcznie (medycyna, w trakcie trwania roku akademickiego), oraz 1000 zł lub 1200 zł miesięcznie (studenci kierunków pielęgniarstwo lub ratownictwo medyczne). Oferta skierowana jest do studentów wszystkich uczelni, a stypendia Gminy Kluczbork mogą łączyć się z innymi stypendiami (np. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego).

Nabór wniosków trwa od 1. czerwca do 10. września.

Miasto chce w ten sposób aktywnie wspierać Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku w poszukiwaniu kadr oraz zainteresować też tą ofertą osoby pochodzące z innych miast.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Promocji i Rozwoju Gminy tel. 0048 77 418 14 81 wew. 285 lub 206

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 
Doradzamy ZAWODOWO! PDF Drukuj Email
czwartek, 27 maja 2021 05:27

Drodzy Maturzyści!

Wychodząc naprzeciw Waszym pytaniom zgłaszanym telefonicznie, mailowo i poprzez FB Uczelni, związanymi z wyborem kierunku studiów, specjalności lub zawodu, zapraszamy serdecznie na rozmowy indywidualne bezpośrednio z pracownikami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Spotkania odbędą się osobiście z zachowaniem reżimu sanitarnego lub w formie on-line.

W wybranych przez Was terminach zapraszają na spotkanie:

dr Iwona Surowiec - doktor nauk prawnych
Biuro Karier "ŻAK" PWSZ w Chełmie
oraz
Katarzyna Józefacka - licencjonowany doradca zawodowy
Działu promocji PWSZ w Chełmie

Kontakt:
Budynek Rektoratu pok. 207 lub 204
ul. Pocztowa 54 22-100 Chełm
tel. 82 562-06-15

Zapraszamy serdecznie!

 
Zapraszamy do udziału w badaniu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 maja 2021 14:01

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zaprasza do udziału w badaniu dotyczącym samopoczucia i zdrowia studentów polskich w czasie pandemii i zdalnego realizowania studiów.

Ocena samopoczucia i zdrowia będzie dokonana za pomocą kwestionariusza oceniającego ogólny stan zdrowia, objawy depresyjne i lękowe, używanie środków psychoaktywnych.

Badanie jest w pełni anonimowe i dobrowolne, można przerwać je w dowolnym momencie i w dowolnym momencie do niego powrócić. Wypełnienie kwestionariusza potrwa ok. 15 minut.

Link do kwestionariusza

Link będzie aktywny do 31 maja br. włącznie.

Uzyskane dane mogą bezpośrednio pomóc w tworzeniu całościowych programów wsparcia polskich studentów w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego oraz po aktualnej pandemii.


Kontakt

Dr hab. Tomasz Adamowski, prof.UM, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Dr n.med. Magdalena Gawrych, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
mgr Beata Andrzejewska, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Internacjonalizacja szkolnictwa wyższego w czasach pandemii - konferencja już za 8 dni! PDF Drukuj Email
wtorek, 20 kwietnia 2021 20:39

Zapraszamy serdecznie na konferencję "Studenci zagraniczni w Polsce 2021", która odbędzie się 26-27 kwietnia online. Czeka na Państwa 11 sesji panelowych, 38 mówców (w tym 9 rektorów), dwa raporty specjalne nt. umiędzynarodowienia i dwie gale. Wśród mówców prof. Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Edukacji i prof. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Będziemy rozmawiać o tym, jak rozwijać internacjonalizację podczas, ale także po pandemii. Będziemy sięgać do globalnych doświadczeń, aby wypracować odpowiedzi użyteczne tu i teraz. Widać już wyłaniające się kontury post-covidowego kształtu internacjonalizacji: pogłębione partnerstwa naukowe, ale ze staranniej dobraną grupą partnerów; mniej podróżowania i bardziej regionalny ich zasięg, ale zarazem globalna dostępność wykładów…

Digitalizacja i e-learning zostały oczywistym must-have dla uczelni. Ale pojawiło się pytanie, jak zapewnić jakość kształcenia na odległość? Na ile doświadczenia mobilności wirtualnej i przejścia na e-marketing będą do przeniesienia na okres po pandemii?

Konferencja organizowana jest wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez KRASP, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Aby umożliwić wszystkim zainteresowanym udział w obradach, zrezygnowaliśmy w tym roku z opłat konferencyjnych.

Tradycyjnie, po zakończeniu pierwszego dnia obrad, odbędzie się po raz jedenasty Gala Konkursu INTERSTUDENT - na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2021. A po raz czwarty wręczone zostaną Nagrody Środowiskowe "Gwiazdy Umiędzynarodowienia". Uhonorują one osoby, które wniosły wybitny wkład w umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego.

Rejestracja na konferencję i szczegółowy program:

http://www.studyinpoland.pl/konferencja2021/

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 47

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Sonda

W jakim kierunku powinna sie rozwijac nasza strona?
 

Kapital Ludzki

www.kapitalludzki.gov.pl