Skip to content

Doradca Biura Karier Żak

Loading...

user6

user7

PWSZ Chełm

Kapital Ludzki

www.kapitalludzki.gov.pl
Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Biuro Karier Żak -> Aktualności -> WOLONTARIAT NA SŁOWACJI – WAKACJE 2015!!!
WOLONTARIAT NA SŁOWACJI – WAKACJE 2015!!! PDF Drukuj Email
czwartek, 07 maja 2015 12:00

WOLONTARIAT NA SŁOWACJI – WAKACJE 2015!!!

Dla naszego słowackiego Partnera, Občianske združenie KERIC (Nabrezna 1351, 02201 Cadca, Slovakia), poszukujemy dwóch Wolontariuszy do udziału w projekcie Wolontariatu Europejskiego "Experience Educate Empowerment" na Słowacji w skansenie Vychylovka w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2015 r. Z wybranymi osobami zostanie podpisane trójstronne porozumienie wolontariackie, zawierane przez każdego Wolontariusza z osobna, organizację goszczącą (KERIC), organizację wysyłającą (Stowarzyszenie Serce i Umysł).

Strona www Partnera słowackiego: http://www.keric.sk/en/

Strona www skansenu Vychylovka: http://www.kysuckemuzeum.sk/index.php/muzeum-kysuckej-dediny

 Główne obowiązki Wolontariuszy:
- odnawianie ekspozycji i renowacja starej linii kolejowej na terenie skansenu
- utrzymywanie ekspozycji skansenu w należytym porządku i czystości
- pomaganie przewodnikom oprowadzających wycieczki (jeśli wolontariusze będą czuli się na siłach)
- organizowanie zajęć dla grup dzieci i młodzieży odwiedzających skansen
- inne prace manualne na terenie skansenu w zależności od potrzeb
- samodzielne przygotowywanie się do wypełniania obowiązków Wolontariusza
- punktualność (dotyczy zarówno pracy, jak również spotkań organizowanych w ramach projektu)
- utrzymywanie w czystości mieszkania oraz miejsca pracy
- dbałość o dobrą reputację skansenu i organizacji goszczącej - upowszechnianie pozytywnego wizerunku Wolontariatu Europejskiego.

Zakwalifikowani Wolontariusze będą musieli stawić się na miejscu 1 lipca 2015 r. ponieważ już 2 lipca 2015 r. wezmą udział w szkoleniu wprowadzającym dla Wolontariuszy, a 3 lipca 2015 r. rozpoczną pracę. 

Warunki pracy:

Skansen Vychylovka - niedaleko polskiej granicy (kierunek od Żywca, przez Węgierską Górkę i Zwardoń do granicy polsko-słowackiej), możliwość dojazdu pociągiem do miasta Cadca, a następnie po ustaleniu z organizatorami samochodem do skansenu.
Zakwaterowanie, wspólne z innymi Wolontariuszami, zapewnia organizacja goszcząca na terenie skansenu. Wolontariusze będą dzielić pokój sypialny, dzienny i kuchnię oraz łazienkę (budynek z prysznicem znajduje się w odległości około 200 metrów od miejsca zakwaterowania.
Podróż - organizacja goszcząca zwraca zgodnie z zasadami Wolontariatu Europejskiego 90 proc. kosztów podróży tam i z powrotem. Budżet przeznaczony w ramach projektu na podróż z Polski na miejsce realizacji projektu i z powrotem wynosi 200 euro.
Praca - muzeum na otwartym powietrzu, praca od środy do niedzieli (wolne poniedziałki i wtorki). Praca z klientem (turystą odwiedzającym skansen). Łączny wymiar czasu pracy od 30 do 35 godzin tygodniowo.
Wynagrodzenie w postaci kieszonkowego - 95 euro miesięcznie oraz ryczałt na koszty utrzymania 170 euro na miesiąc.
Urlop - Wolontariusze mają prawo skorzystania z urlopu w wymiarze 2 dni za każdy przepracowany miesiąc w czasie realizacji projektu.
Ubezpieczenie - Wolontariusze będą objęci ubezpieczeniem (zdrowotnym, OC i na życie) MSH INTERNATIONAL w ramach polisy ubezpieczenia grupowego wykupionej przez Komisję Europejską (Agencja EACEA) dla programu Europejskiej Służby Wolontariatu.
Terminy - Wolontariat w ramach projektu "Experience Educate Empowerment" jest realizowany od 1 lipca 2015 r. do 31 sierpnia 2015 r. w ramach kończącego się Programu „Młodzież w działaniu” –
http://eacea.ec.europa.eu/youth/funding/2013/selections/documents/round-3/2013-r3-pb-selected-for-funding.pdf
Certyfikat – Każdy wolontariusz uczestniczący w projekcie otrzyma certyfikat YOUTHPASS potwierdzający udział w Wolontariacie Europejskim i uzyskane w jego ramach kompetencje i kwalifikacje
Wsparcie: przed wyjazdem każdy zakwalifikowany Wolontariusz otrzymuje możliwe wsparcie ze strony akredytowanej organizacji wysyłającej –
http://europa.eu/youth/vp/organisation/940769342_en
Po przyjeździe Wolontariusz będzie objęty opieką Mentora wyznaczonego przez organizację goszczącą
Wymagania: znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym
Inne: komunikatywność, kreatywność, elastyczność, odpowiedzialność, sumienność, dokładność, orientacja na klienta, zaangażowanie, etyka i profesjonalizm
Uwaga! Udział w krótkoterminowym Wolontariacie Europejskim nie wyklucza Wolontariuszy z udziału w długoterminowych projektach EVS
Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgłoszenia w postaci CV sporządzonego w formacie Europass w języku angielskim prosimy przesyłać w terminie do 10 maja 2015 r. na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Sonda

W jakim kierunku powinna sie rozwijac nasza strona?
 

Kapital Ludzki

www.kapitalludzki.gov.pl