Skip to content

Doradca Biura Karier Żak

Loading...

user6

user7

PWSZ Chełm

Kapital Ludzki

www.kapitalludzki.gov.pl
Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Biuro Karier Żak
TEDxKazimierz PDF Drukuj Email
czwartek, 07 maja 2015 11:22

Więcej…
 
X ZJAZD ABSOLWENTÓW PDF Drukuj Email
piątek, 24 kwietnia 2015 08:31

Znaczek 2a (2).jpgZn 1.jpgZnaczek 1a (2).jpg

 

 

 

 

 

Chełmskie Stowarzyszenie Techniczne
im. Ewarysta Stobnickiego
oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie

mają zaszczyt zaprosić absolwentów

Instytutu Nauk Technicznych i Lotnictwa

na

X ZJAZD ABSOLWENTÓW

CHEŁMSKIEJ SZKOŁY TECHNICZNEJ

w dniach 5 – 6 czerwca 2015 r.

PROGRAM ZJAZDU

 

Zmieniony: piątek, 24 kwietnia 2015 08:41
 
X Konkurs VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu PDF Drukuj Email
piątek, 24 kwietnia 2015 08:12

Ruszyła X edycja konkursu VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu, organizowana przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Akademię Leona Koźmińskiego.

Konkurs ma na celu podnoszenie wśród młodych ludzi, wkraczających dopiero na rynek pracy, poziomu wiedzy z zakresu etyki biznesu, jego społecznej odpowiedzialności (CSR) i ładu korporacyjnego, co może stanowić ich wkład w budowę kapitału społecznego. Mamy nadzieję, iż ten sposób promowania postaw etycznych wśród studentów i absolwentów wyższych uczelni będzie miał rezultat ich przyszłej – bardziej efektywnej – praktyce biznesowej.

Kto może wziąć udział?
Do udziału zapraszamy studentów i absolwentów uczelni wyższych państwowych i niepaństwowych w Polsce, autorów prac: licencjackich, magisterskich, doktorskich, podyplomowych lub inżynierskich, które zostały obronione nie wcześniej niż w 2011 roku. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody pieniężne o łącznej wartości 5.000 zł (pula nagród może ulec zwiększeniu).

Zakres tematyczny prac, które mogą zostać zgłoszone:
-  etyka biznesu
-  zagadnienia etyczne w ekonomii teorii zarządzania i naukach pokrewnych
-  społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)
-  ład korporacyjny
-  innowacyjność społeczna w gospodarce
-  dobre praktyki na rynku finansowym, ze szczególnym uwzględnieniem rynku consumer finance
-  przeciwdziałanie nadużyciom gospodarczym

Jak zgłosić pracę?
Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać:
- wypełniony formularz zgłoszeniowy (POBIERZ: https://www.kpf.pl/pliki/konkurs/formularz_2015.pdf),
- dokument potwierdzający obronę pracy (zaświadczenie o ukończeniu studiów lub skan dyplomu),
- egzemplarz zgłaszanej pracy oraz streszczenie w pliku DOC/DOCX lub PDF.
Komplet dokumentów należy przesłać drogą elektroniczną na email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz pocztą tradycyjną (oryginał formularza, zaświadczenie, nośnik CD zawierający pracę i streszczenie) na adres Biura KPF:
Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, ul. Długie Pobrzeże 30, 80-888 Gdańsk, z dopiskiem VERBA VERITATIS

Termin przyjmowania zgłoszeń: 31 lipca 2015 roku (liczy się data wpływu zgłoszenia do Biura KPF, nie data wysyłki). Szczegółowe informacje, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej www.kpf.pl.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


Źródło: Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

Zmieniony: piątek, 24 kwietnia 2015 08:15
 
Witaj na stronie Biura Karier Żak PWSZ w Chełmie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 07 lipca 2007 09:54

Logo Biura Karier ŻakBiuro Karier Żak oficjalnie rozpoczęło działalność 1 stycznia 2003 r. Jest to pierwsza tego typu placówka na terenie powiatu chełmskiego. Podjęto prace nad tworzeniem systemu informacji oraz wypracowaniem metod pracy z bezrobotnymi absolwentami szkół wyższych. Biuro organizuje różnego rodzaju wykłady, kursy i szkolenia, dotyczące skutecznych metod poszukiwania pracy, udziela indywidualnych porad, gromadzi i udostępnia informacje nt. sytuacji na rynku pracy i jego perspektyw, miejsc pracy, możliwości odbywania praktyk zawodowych lub staży, nawiązuje i utrzymuje kontakty z pracodawcami celem ułatwienia im wyboru pracowników o określonych kwalifikacjach.

Podkreślenia wymaga fakt, iż działalność Biura nie ogranicza się tylko do pomocy studentom i absolwentom PWSZ w Chełmie. Biuro Karier Żak powstało, by służyć pomocą i promować każdego absolwenta szkoły wyższej, który do Biura się zwróci.

Idea Biur Karier wywodzi się z Wielkiej Brytanii i brzmi w języku angielskim Careers Services, gdzie podobne jednostki powstały już na początku XX w. Pod słowem career kryje się nie tylko sukces zawodowy, kariera, ale również szeroko rozumiany rozwój zawodowy. Biura funkcjonują na zasadzie autonomicznych jednostek na uczelniach. W Polsce pilotażowy program rozpoczął się w 1993 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Careers Services w Wielkiej Brytanii powstawały przy głównych ośrodkach akademickich z zamiarem stworzenia poradnictwa zawodowego i psychologicznego dla oderwanej od rodzinnych stron młodzieży. Obecnie sieć brytyjskich biur karier (AGCAS) jest jedną z najlepiej zorganizowanych i wyposażonych na świecie. Zatrudnia wielu specjalistów, zbiera i publikuje informacje o pracodawcach i zawodach, o możliwościach kształcenia, pomaga w określeniu drogi zawodowej w oparciu o testy możliwości i predyspozycji zawodowych. Brytyjskie biura wspierają przede wszystkim studentów, a absolwentów kierują do krajowych biur pracy. W Polsce BK powstały przy wsparciu programów Know How, PHARE, Expand. W 2002 r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs grantowy na uruchomienie i rozwój sieci biur przy polskich uczelniach. Dziś doradztwem zawodowym zajmuje się około 140 podobnych jednostek na terenie w całego kraju.

Cele działania: promocja studentów, pomoc w wejściu na rynek pracy, ograniczenie bezrobocia w tej grupie społecznej;

Obszary działania: doradztwo, szkolenia, seminaria, rozmowy i doradztwo indywidualne, testy psychologiczne;

Publikacje: własne druki, poradniki i ich bezpłatna dystrybucja, prowadzenie baz danych firm, informacje o ofertach pracy;

Zmieniony: piątek, 10 lutego 2012 08:32
 
Kariera zawodowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 stycznia 2010 19:28

KARIERA ZAWODOWA - JAK JĄ ZAPLANOWAĆ?

Przyznaj się przed sobą, kiedy tak naprawdę zacząłeś myśleć o tym, co będziesz robił po ukończeniu szkoły średniej? Kim chcesz być? Czy miałeś już wcześniej konkretne plany dotyczące zawodowej przyszłości, czy też dopiero teraz czujesz, że jesteś na rozdrożu, sfrustrowany, masz do wszystkich pretensje. Ale właściwie o co? Czy może liczysz na jakąkolwiek pracę, bez względu na to, czy odpowiada ona Twoim zainteresowaniom i wykształceniu. A może po prostu nie masz wyjścia i zmusza Cię do takich kroków sytuacja finansowa i trudna sytuacja na rynku pracy? Zapewne tak.

Stosunkowo rzadko zdarza się, aby ktoś dostał wymarzoną, doskonale płatną pracę, do której nie miałby zastrzeżeń. To jednak nie przesądza niczego. Nawet, jeśli na początku masz wrażenie, że dane zajęcie nie jest dla Ciebie, to Twoja dobra wola, nastawienie do współpracowników i czas mogą dużo zmienić i to na lepsze. Poza tym nikt nie twierdzi, że musisz pracować w jednym miejscu całe życie. Pamiętaj, że człowiek wciąż się zmienia, rozwija, nawiązuje kontakty, rozszerza horyzonty i stale zwiększają się jego szanse na wymarzoną pracę. Wiele osób, planując karierę zawodową, nie dopuszcza nawet do siebie myśli, że mogłaby ona wyglądać inaczej, niż wcześniej sobie założyli, popadają w stan bezczynności i marazmu, narzekając na pracodawców i rynek pracy, zniechęcając przy tym siebie i innych. A tymczasem dziś, osoba poszukująca pracy powinna być elastyczna, dostosowywać się do zmieniających się trendów i efektywnie wykorzystywać posiadane umiejętności.

Oto kilka zasad, które mogą okazać się pomocne w zaplanowaniu Twojej kariery zawodowej:

  • Planuj karierę możliwie jak najwcześniej
  • W miarę możliwości studiuj to, co chciałbyś robić w przyszłości
  • Określ swój cel zawodowy i postaraj się opisać ścieżkę kariery
  • Tylko w razie konieczności szukaj pracy "na przeczekanie"
  • Obserwuj i regularnie badaj rynek pracy
  • Bądź elastyczny i w razie możliwości modyfikuj swoje plany na przyszłość

ZAPAMIĘTAJ! Kariera zawodowa to nie tylko osiągnięcie zaplanowanego celu i dobrej pozycji zawodowej w branży tożsamej z Twoim wykształceniem. Karierę można zrobić w wielu dziedzinach. Kariera to zdobywanie coraz lepszych stanowisk pracy, to przebieg pracy w ciągu całego życia człowieka i czas jej poświęcony.

 

Zmieniony: wtorek, 12 stycznia 2010 12:24
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 Następna > Ostatnie >>

Strona 17 z 17

LogowanieOnline

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj55
mod_vvisit_counterWczoraj173
mod_vvisit_counterW tym tygodniu715
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu1195
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3760
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu4728
mod_vvisit_counterWszystkie780135

Online (20 minutes ago): 6
Twoje IP: 18.232.53.231
,
Today: Sie 23, 2019

Sonda

W jakim kierunku powinna sie rozwijac nasza strona?
 

Kapital Ludzki

www.kapitalludzki.gov.pl