Skip to content

Doradca Biura Karier Żak

Loading...

user6

user7

PWSZ Chełm

Kapital Ludzki

www.kapitalludzki.gov.pl
Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Biuro Karier Żak
Rozwój naukowy i artystyczny z programem „Exchange to the US” Fundacji Kościuszkowskiej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 października 2022 08:10

Chcesz rozwijać się naukowo, artystycznie w Stanach Zjednoczonych w roku akademickim 2023-2024? Do 15 listopada zgłoś się do programu „Exchange to the US” Fundacji Kościuszkowskiej! W programie uczestnicy mogą zdobywać wiedzę i doświadczenie w ramach wybranej przez siebie dyscypliny, które wykorzystają w pracy i podczas studiów po powrocie do Polski. Każdego roku przyznajemy stypendia i granty o łącznej wartości przekraczającej 400 000 USD. Otrzymuje je corocznie około czterdziestu osób.
W ramach programu „Exchange to the US” możliwe są różne formy wsparcia:
stypendium Fundacji Kościuszkowskiej dla naukowców, ekspertów i artystów – na badania postdoktoranckie trwające od 3 do 9 miesięcy,
granty Fundacji Kościuszkowskiej dla pracowników naukowych oraz profesjonalistów i artystów - na badania w Stanach Zjednoczonych trwające od 3 do 9 miesięcy,
stypendia dydaktyczne Fundacji Kościuszkowskiej – umożliwiają pracownikom akademickim prowadzenie zajęć na amerykańskich uczelniach przez okres do dziesięciu miesięcy. Zajęcia powinny dotyczyć tematyki polskiej kultury i języka. Stypendyści mogą jednocześnie kontynuować swoje badania przebywając na tej ścieżce stypendialnej.
Kto może aplikować do programu?
O stypendium mogą ubiegać się obywatele Polski lub posiadacze Karty Polaka mieszkający stale na terenie Rzeczypospolitej, bez względu na płeć, rasę, niepełnosprawność, orientację seksualną, wyznanie czy wiek.
Kandydaci muszą mieć ukończone studia magisterskie przed rozpoczęciem programu. Powinni także być w stanie komunikować się w języku angielskim w stopniu pozwalającym na czynne uczestnictwo w rozmowach, zajęciach i wydarzeniach prowadzonych w języku angielskim. Stypendia są częściej przyznawane kandydatom realizującym studia doktoranckie lub bardziej doświadczonym pracownikom naukowym.
Kandydaci, którzy brali udział w programie w poprzednich edycjach, mogą wziąć w nim udział ponownie po trzech latach od ukończenia realizowanego wcześniej stypendium.
Nie ma żadnych wymogów, jeśli chodzi o obszar zainteresowań, w obrębie którego kandydat chce prowadzić badania - liczy się pasja i oryginalny pomysł badań.

Proces aplikacji
W lutym każdego roku członkowie Komisji Ekspertów Fundacji Kościuszkowskiej prowadzą przesłuchania kandydatów w warszawskim biurze Fundacji Kościuszkowskiej. Wszystkie przesłuchania odbywają się w języku angielskim. Kandydat ma czas na zaprezentowanie swojego projektu i udzielanie odpowiedzi na pytania członków Komisji. Członkowie Komisji, pracujący pro bono, są znakomitymi naukowcami polskich i amerykańskich uczelni.
Rzeczowa dyskusja nad wyborem kandydatów odbywa się po analizie przez Komisję ich dorobku i kwalifikacji, ważności projektu, jakości wniosku przygotowanego przez kandydata oraz wrażeń z prezentacji przed Komisją. Ważne jest, aby kandydat przekonał Komisję, że projekt zasługuje na wsparcie Fundacji, jest klarowny i istotny oraz jego realizacja w USA przyniesie korzyści nie tylko kandydatowi, ale także dziedzinie, którą reprezentuje.
Stypendium w USA realizował między innymi dr hab. (prof. inst.) Adam Pikul z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk. Prof. Pikul zakończył swój pobyt w USA w grudniu 2021 r.; w National Laboratory w Idaho zrealizował projekt „Influence of 5f Electrons on Highly Anisotropic Thermal Properties of Uranium Compounds”.
„…Co mogę doradzić ubiegającym się o wsparcie w programie „Exchange to the US”? Jeśli starasz się o pobyt na stypendium kościuszkowskim, upewnij się czy projekt, który chcesz realizować w instytucji naukowej jest atrakcyjny dla samej instytucji, jak i dla twoich nowych współpracowników. Ponadto, nawiązuj jak najwięcej nowych kontaktów, wykazuj inicjatywę, bądź koleżeński, ciężko pracuj i pokazuj się z jak najlepszej strony w każdej sytuacji.
Sam proces aplikacji do Fundacji Kościuszkowskiej jest przejrzysty i nie przysparza trudności. Wszystkie ważne informacje związane z pobytem w USA były przekazywane z wyprzedzeniem. Zwłaszcza poradnik opracowany przez Fundację jest bardzo pomocny. Kontakt z biurem Fundacji podczas mojego pobytu był wspaniały, na wszystkie pytania szybko otrzymywałem odpowiedź. Stypendium było wystarczające, aby pokryć niezbędne koszty podróży i pobytu w USA…”
Szczegółowe informacje programie „Exchange to the US” znajdują się na stronie https://www.thekf.org/kf/scholarships/exchange-us/.
Masz pytania? Napisz na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Rekrutacja do programu trwa do 15 listopada 2022 r. Zapraszamy!

 
Informacja o Konkursie Alioth Group PDF Drukuj Email
piątek, 21 października 2022 12:26


Alioth Group ogłasza konkurs na najlepsze prace dyplomowe dotyczące bezpieczeństwa narodowego lub przemysłu obronnego. Do konkursu mogą być zgłaszane prace magisterskie, licencjackie, inżynierskie oraz doktorskie obronione w latach 2020/2021 oraz 2021/2022.

Zgłoszenie konkursowe z oznaczeniem „Konkurs Alioth Group” należy przesłać pocztą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Termin zgłaszania prac upływa 15 listopada 2022 roku.

Dla autorów najlepszy prac ufundowane zostały następujące nagrody:

I nagrodę w wysokości 7000 zł brutto
II nagrodę w wysokości 5000 zł brutto
III nagrodę w wysokości 3000 zł brutto

Informacje niezbędne do udziału w konkursie (wraz z koniecznymi do przesłania załącznikami) znajdują się na stronie: https://bit.ly/KONKURSALIOTH. Szczegółowe informacje można otrzymać pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 5 stycznia 2023 roku.

Dowiedz się więcej o działalności Alioth Group, odwiedzając nasz profil na LinkedIn – https://pl.linkedin.com/company/alioth-pl. Wykraczamy poza oczekiwania.

 
Problem? Rozwiąż go! PDF Drukuj Email
piątek, 21 października 2022 11:41

Accenture Polska zaprasza na bezpłatne szkolenie dla studentów. Webinar odbędzie się w czwartek, 27 października, o godzinie 18:00 i jest częścią serii Accenture Training Labs.

Temat najbliższego spotkania to: "Creative Problem Solving"

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in.:
Jak rozwinąć swoją kreatywność?
W jaki sposób generować innowacyjne rozwiązania?
Jak rozwiązywać problemy w najlepszy sposób?

Webinar zostanie przeprowadzony w języku angielskim

Link: https://docs.google.com/document/d/1sGVUh3oil78wtG1RqLgYAvVzhq4tOKnwkdwxMteH26A/edit?usp=sharing

 
Absolwent w drodze do kariery! PDF Drukuj Email
piątek, 14 października 2022 07:11

Fundacja HEROS zajmuje się działaniami na rzecz osób wykluczonych i dyskryminowanych na rynku pracy.
Fundacja utworzyła również Agencję Zatrudnienia, która wspiera zarówno pracodawców jak i osoby niepełnosprawne poszukujące zatrudnienia.

W ramach projektu pn. „Absolwent w drodze do kariery!” poszukujemy:
studentów ostatniego lub przedostatniego semestru nauki w szkole wyższej (licencjackie/magisterskie/doktoranckie/podyplomowe)
i absolwentów szkoły wyższej, do 5 lat po ukończeniu studiów,
•    którzy na dzień przystąpienia do projektu pozostają bez zatrudnienia,
•    oraz posiadają orzeczenie o niepełnosprawności

Oferujemy:
•    profesjonalne wsparcie doradcze
m.in. specjalista ds. rekrutacji, psycholog czy doradca zawodowy
•    szkolenia i kursy podnoszące kompetencje
•    dodatek motywacyjny do 400 zł/miesięcznie
•    możliwość odbycia stażu lub podjęcia zatrudnienia
•    zwrot kosztów dojazdu

Aktualnie oferujemy szkolenie social media oraz specjalisty ds. MS Excel.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z innymi ofertami, zarówno szkoleniowymi, jak i aktywizacyjnymi na naszym FB: https://pl-pl.facebook.com/fundacjaheros.org/

W celu uzyskania więcej informacji prosimy o kontakt pod numer: 735-398-798
E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Oferowane przez fundację wszystkie formy wsparcia są nieodpłatne.

Fundacja HEROS realizuje projekt pn. „Absolwent w drodze do kariery!” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 
Ankieta do pracy naukowej. Kto pomoże? PDF Drukuj Email
wtorek, 11 października 2022 12:05

Dotarła do nas prośba od studenta 5. roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (Studenckie Koło Naukowe mieszczące się przy I Klinice Kardiologii).

Ankieta dotyczy znajomości czynników ryzyka sercowo- naczyniowego wśród studentów kierunków niemedycznych.

Ty tylko chwila. Zapraszamy!

Link do ankiety:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdLAZNij3oUMa.../viewform

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 46

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Kapital Ludzki

www.kapitalludzki.gov.pl