Skip to content

Doradca Biura Karier Żak

Loading...

user6

user7

PWSZ Chełm

Kapital Ludzki

www.kapitalludzki.gov.pl
Default screen resolution  Wide screen resolution  Increase font size  Decrease font size  Default font size 
Biuro Karier Żak
Witaj na stronie Biura Karier Żak PWSZ w Chełmie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 07 lipca 2007 09:54

Logo Biura Karier ŻakBiuro Karier Żak oficjalnie rozpoczęło działalność 1 stycznia 2003 r. Jest to pierwsza tego typu placówka na terenie powiatu chełmskiego. Podjęto prace nad tworzeniem systemu informacji oraz wypracowaniem metod pracy z bezrobotnymi absolwentami szkół wyższych. Biuro organizuje różnego rodzaju wykłady, kursy i szkolenia, dotyczące skutecznych metod poszukiwania pracy, udziela indywidualnych porad, gromadzi i udostępnia informacje nt. sytuacji na rynku pracy i jego perspektyw, miejsc pracy, możliwości odbywania praktyk zawodowych lub staży, nawiązuje i utrzymuje kontakty z pracodawcami celem ułatwienia im wyboru pracowników o określonych kwalifikacjach.

Podkreślenia wymaga fakt, iż działalność Biura nie ogranicza się tylko do pomocy studentom i absolwentom PWSZ w Chełmie. Biuro Karier Żak powstało, by służyć pomocą i promować każdego absolwenta szkoły wyższej, który do Biura się zwróci.

Idea Biur Karier wywodzi się z Wielkiej Brytanii i brzmi w języku angielskim Careers Services, gdzie podobne jednostki powstały już na początku XX w. Pod słowem career kryje się nie tylko sukces zawodowy, kariera, ale również szeroko rozumiany rozwój zawodowy. Biura funkcjonują na zasadzie autonomicznych jednostek na uczelniach. W Polsce pilotażowy program rozpoczął się w 1993 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Careers Services w Wielkiej Brytanii powstawały przy głównych ośrodkach akademickich z zamiarem stworzenia poradnictwa zawodowego i psychologicznego dla oderwanej od rodzinnych stron młodzieży. Obecnie sieć brytyjskich biur karier (AGCAS) jest jedną z najlepiej zorganizowanych i wyposażonych na świecie. Zatrudnia wielu specjalistów, zbiera i publikuje informacje o pracodawcach i zawodach, o możliwościach kształcenia, pomaga w określeniu drogi zawodowej w oparciu o testy możliwości i predyspozycji zawodowych. Brytyjskie biura wspierają przede wszystkim studentów, a absolwentów kierują do krajowych biur pracy. W Polsce BK powstały przy wsparciu programów Know How, PHARE, Expand. W 2002 r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs grantowy na uruchomienie i rozwój sieci biur przy polskich uczelniach. Dziś doradztwem zawodowym zajmuje się około 140 podobnych jednostek na terenie w całego kraju.

Cele działania: promocja studentów, pomoc w wejściu na rynek pracy, ograniczenie bezrobocia w tej grupie społecznej;

Obszary działania: doradztwo, szkolenia, seminaria, rozmowy i doradztwo indywidualne, testy psychologiczne;

Publikacje: własne druki, poradniki i ich bezpłatna dystrybucja, prowadzenie baz danych firm, informacje o ofertach pracy;

Zmieniony: piątek, 10 lutego 2012 08:32
 
<< Początek < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 Następna > Ostatnie >>

Strona 46 z 46

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Kapital Ludzki

www.kapitalludzki.gov.pl